Trhová 2, 917 01 Trnava, č.tel.: 033/5512588, č.faxu: 033/5512603, email: sopkrktt@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
 
Pomoc pre firmy v SR po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ
Kategória: Informácie pre podnikateľov Vydané dňa:22.09.2020 (1644x prečítané)

Britská vláda spustila novú komunikačnú kampaň, ktorá ponúka pomoc firmám a podnikateľom v EÚ, aby sa pripravili na koniec prechodného obdobia. Spojené kráľovstvo opúšťa jednotný trh a colnú úniu 31. decembra 2020 bez ohľadu na výsledok práve prebiehajúcich rokovaní. Firmy v EÚ sa tak budú musieť pripraviť na sériu zmien.

Kampaň „Pokračujme v obchodovaní“ nasmeruje spoločnosti z EÚ na špeciálnu webovú stránku

Táto stránka bude poskytovať informácie o krokoch, ktoré treba podniknúť, aby mohli hladko pokračovať v obchodovaní aj po skončení prechodného obdobia. Stránka sa bude pravidelne aktualizovať a bude obsahovať aj odkazy na webináre a priemyselné podujatia v najbližších týždňoch a mesiacoch.

Spojené kráľovstvo ako piata najväčšia ekonomika a multi-sektorový trh chce byť aj naďalej silným obchodným partnerom pre európske firmy, vrátane spoločností zo Slovenska.

Aby sa tento zámer podarilo naplniť, je aj cieľom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Preto v prípade, že budete mať akékoľvek otázky o kampani alebo budete potrebovať inú pomoc spojenú s obchodovaním so Spojeným kráľovstvom po skončení prechodného obdobia, obráťte sa tento kontakt:
Juraj Paľa
Riaditeľ Útvaru Európskej únie SOPK
tel.: +421 2 5443 3272
e-mail: juraj.pala@sopk.sk

Zdroj článku: SOPK, Útvar Európskej únieInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora