Trhová 2, 917 01 Trnava, č.tel.: 033/5512588, č.faxu: 033/5512603, email: sopkrktt@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
29.10.
2020
Rakúsko-slovenská kooperačná burza
Kategória: Aktivity Vydané dňa:02.11.2020 (34x prečítané)
Rakúsko-slovenská kooperačná burza

Dňa 29.10.2020 a uskutočnila už tradičná kooperačná burza rakúskych a slovenských podnikateľov z oblasti strojárstva, kovoobrábania a plastikárstva. Organizátorom bolo obchodné oddelenie rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave v spolupráci s regionálnymi komorami SOPK (Trnava,Trenčín, Prešov, Košice) a plastikárskym klastrom. Predchádzajúce ročníky sa konali prezenčnou formou, ale súčasná situácia zapríčinená pandémiou Covid 19 túto formu nedovoľovala, a preto sa tohtoročná kooperačná burza konala vo formáte online. I napriek tomu sa jej zúčastnilo 10 rakúskych a 30 slovenských firiem, ktoré spolu absolvovali okolo 100 B2B stretnutí, čo svedčí o oprávnenosti takéhoto podujatia ako aj o záujme o slovensko rakúsku spoluprácu a dáva dobrý predpoklad pre konanie ďalšieho ročníka rakúsko slovenskej kooperačnej burzy. Podujatie otvorila pani obchodná atašé, p. Cornelia Reibach-Stambolija.

V rámci programu bola i prezentácia platformy Enterprise Europe Network (EEN), ktorú prezentoval Ing. Ján Václav, riaditeľ Trenčianskej RK SOPK. V krátkosti sa predstavila konzultantka spoločnosti Austrian Business Agency (ABA) a na záver pán Ing. Martin Kišoň z rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave poskytol všetkým zúčastneným organizačné a technické pokyny a zdôraznil dodržiavanie časového harmonogramu rokovaní.

Takisto zúčastnené firmy informoval, že v prípade záujmu o konzultácie so spoluorganizátormi , majú všetci spoluorganizátori ako aj ABA a SARIO vyhradené online konzultačné miestnosti v presne vymedzených časoch v ktorých sú firmám k dispozícii.

Zdroj článku: Trnavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora