Trhová 2, 917 01 Trnava, č.tel.: 033/5512588, č.faxu: 033/5512603, email: sopkrktt@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
20.05.
2019
Obchodná misia Sofia, Bulharsko
Kategória: Aktivity Vydané dňa:27.05.2019 (114x prečítané)

Trnavská regionálna komora SOPK v dňoch 20.-22.5. realizovala obchodnú misiu do Sofie, Bulharska. Partnerom boli Veľvyslanectvo SR v Sofii, obchodná a priemyselná komora Sofia a obchodná a priemyselná komora Plovdiv. V rámci programu dňa 20.5.2019 slovenská delegácia absolvovala prijatie u pána Manuela Korčeka, veľvyslanca SR v Sofii i za účasti pána Viktora Petrašovského, zástupcu veľvyslanca a zároveň obchodného diplomata. Po prijatí pánom veľvyslancom bola prezentácia technologického parku Sofia Tech Park a následná diskusia s predstaviteľom tohto parku. 21.5.2019 bolo prijatie na obchodnej a priemyselnej komore Sofia.

Delegáciu prijal pán Vasil Todorov, generálny tajomník Bulharskej obchodnej a priemyselnej komory, ktorý i vystúpil v rámci oficiálneho programu. Ako ďalší vystúpili so svojimi prezentáciami pán Viktor Petrašovský, zástupca veľvyslanca a obchodný diplomat Veľvyslanectva SR v Bulharsku, pán Peter Kovář, zástupca SOPK Trnavskej regionálnej komory, pani Dobrina Prodanova, predsedníčka obchodnej a priemyselnej komory Plovdiv. Potom nasledoval podpis Memoranda o spolupráci medzi SOPK RK Trnava a obchodnou a priemyselnou komorou Plovdiv.

Na záver odznela prezentácia agentúry InvestBulgaria Agency a prezentácia pána Plamena Peeva z advokátskej kancelárie Peterka Partners v Sofii „Ako robiť obchod v Bulharsku“. Po skončení oficiálneho programu nasledovali dvojstranné rokovania firiem a následne prehliadka ekonomickej zóny Bozhurishte. 22.5.2019 delegáciu prijal i bulharský minister ekonomiky pán Emil Karanikolov, ktorý si vypočul krátke prezentácie slovenských firiem a vyjadril potešenie zo záujmu slovenských podnikateľov o Bulharsko a prisľúbil pomoc a podporu pri rozvoji slovensko-bulharskej obchodnej spolupráce.

O obchodnej misii vyšli i články v bulharských novinách, ktoré sú prístupné na stránkach:

https://www.novinite.bg/articles/175824/Ministar-Karanikolov-Prez-2018-g-stokoobmenat-ni-sas-Slovakiya-vazliza-na-610979-mln-evro,

http://www.focus-news.net/news/2019/05/22/2661061/natsionalna-kompaniya-industrialni-zoni-na-sreshta-sas-slovashkiya-biznes.html

Obchodnú misiu môžeme hodnotiť pozitívne a nielen zúčastnení slovenskí podnikatelia majú vytvorenú bázu na ďalší rozvoj svojich aktivít.


Zdroj fotografii BCCI.

Zdroj článku: Trnavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora