Trhová 2, 917 01 Trnava, č.tel.: 033/5512588, č.faxu: 033/5512603, email: sopkrktt@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
07.11.
2018
Trnavskú RK SOPK navštívil vietnamský veľvyslanec, obchodný radca a druhá tajomníčka ambasády
Kategória: Aktivity Vydané dňa:08.11.2018 (181x prečítané)

Dňa 7.11.2018 Trnavskú RK SOPK navštívil veľvyslanec, obchodný radca a druhá tajomníčka ambasády Vietnamskej socialistickej republiky (VSR) pre Slovensko. Delegáciu prijali predstavitelia Trnavskej RK SOPK na čele s predsedom predstavenstva TTRK SOPK a na stretnutí boli i zástupcovia slovenských firiem zaujímajúcich sa o vietnamský trh.

Po prijatí a prezentácii Trnavskej regionálnej komory SOPK a trnavského regiónu pán veľvyslenec prezentoval možnosti pomoci a podpory ambasády pri rozvíjaní vzájomných vzťahov, následne pán obchodný radca sa venoval dohode o voľnom obchode uzavretej medzi VSR a EÚ (EVFTA), ktorá odstráni väčšinu sadzieb medzi obomi stranami a prezentoval významné veľtrhy, ktoré sa vo VSR konajú. Potom sa prezentovali zúčastnené firmy, ktoré mali tiež možnosť individuálne diskutovať s predstaviteľmi ambasády o svojich obchodných aktivitách smerom na Vietnam.

Jedným z bodov bola tiež diskusia o Slovensko-vietnamskej podnikateľskej rade, ktorá sa formuje pri SOPK a jej rozšírení o podnikateľov ako na slovenskej, tak aj vietnamskej strane.Zdroj článku: Trnavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora