Trhová 2, 917 01 Trnava, č.tel.: 033/5512588, č.faxu: 033/5512603, email: sopkrktt@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
12.09.
2018
Veľvyslanec Iránskej islamskej republiky navštívili Trnavskú RK SOPK
Kategória: Aktivity Vydané dňa:14.09.2018 (300x prečítané)

Dňa 12.9.2018 Trnavskú regionálnu komorou SOPK navštívil veľvyslanec J.E.Dr. Ebadollah Molaei Iránskej islamskej republiky spolu s radcom pre záležitosti Slovenskej republiky Dr. Davoud Rezaei. Delegáciu prijali predstavitelia TTRK SOPK na čele s predsedom predstavenstva pánom Ing. Jánom Gabrielom, ktorý predstavil kraj, regionálnu komoru, oblasti a produkty, ktoré by mohli byť obchodovateľné s Iránom.

Predstavitelia TTRK SOPK prejavili záujem o spoluprácu s Iránom, a preto požiadali predstaviteľov veľvyslanectva Iránskej islamskej republiky o odporučenie vhodného regiónu, alebo priamo regionálnu komoru s ktorou by mohla TTRK SOPK nadviazať spoluprácu. Úlohou do budúcna je preveriť záujem medzi firmami na obidvoch stranách s perspektívou zriadiť bilaterálnu komoru. Podpredseda predstavenstva TTRK SOPK Ing. Jurajom Čajko spomenul možnosť spolupráce univerzít a pri ďalšej návšteve Trnavy pozval pána veľvyslanca na Materiálovotechnologickú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Trnave .

V rámci stretnutia sa tiež hovorilo o prekážkach obchodu s Iránom v dôsledku sankcií. Delegácia potom pokračovala sprevádzaná predstaviteľmi Trnavského samosprávneho kraja do Piešťan, kde mali rokovanie s predstaviteľmi letiska Piešťany.Zdroj článku: Trnavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora